Badań naukowych dotyczących wpływu muzyki na rośliny

11/28/2014 by admin

Badań naukowych dotyczących wpływu muzyki na rośliny

Nie mniejszy targach nauki wysoki byłby kompletny bez eksperymentu obowiązkowe badanie wpływu muzyki na rośliny. Domniemanego połączenie melodii i flory nawet doprowadziły w 1970 roku album zatytułowany "muzyka do rosną rośliny przez." Nie trzeba dodawać rekord nie hit Top 40, ale niektórzy naukowcy mają wykonywane wiarygodnych badań na ten temat przez lata. Od 1950 roku, naukowcy zastanawiał jak, lub w przypadku ekspozycji wobec muzyka wpływa na kiełkowanie roślin, wzrost, reprodukcji i genetyki.

Ewolucyjnym odpowiedzi

W wywiadzie dla 2008 Dr Rich Marrini, szef Wydziału ogrodnictwa Penn State College nauk rolniczych, spekulowali, że rośliny mogą ewoluowały do odpowiedzi drgań występujących w fale dźwiękowe lub wietrznych warunkach. Według strony internetowej badań Penn State "rośliny narażone na wiatr produkują hormon wzrostu opóźniacz zwany etylen, który powoduje roślin się krótsza i mają grubsze łodygi. Tak więc rośliny narażone na wiatr może lepiej przetrwać bardzo wietrznych warunkach." Jako dźwięk jest zasadniczo wibracji, rośliny genetyczne odpowiedzi na fale dźwiękowe mogą być podobne do ich odpowiedzi na wiatr wibracji.

Piosenki vs dźwięku

Badania opublikowane w 2004 r. wielkość "Journal of alternatywnych i uzupełniających Medicine" zmierzone efekty biologiczne muzyki i hałasu na kiełkowanie nasion okra i cukinia. Nasiona zostały posadzone w komorze wzrostu ciemne, wilgotne i dźwiękoszczelne. Niektóre nasiona były narażone na flet Native American music za 16 godzin dziennie. Inne nasiona były narażone na spektrum szum, i niektóre nasiona otrzymał nie stymulacji dźwięku. Więcej nasion narażone do muzyki kiełkującego w porównaniu do nasion z różowy szum lub kontroli grup, wynik, że autorzy badania opisane jako istotne statystycznie. Artykuł stwierdza, że melodyjny dźwięk miał znaczący wpływ na obu gatunków nasion.

Skutki rytm

2007 badania opublikowane w "Asian Journal of Plant Science" znaleźć korelacje między oddziaływaniem muzyki i cena głównego wydłużenie i podziału mitotycznego w cebuli lub Allium cepa, nasiona. Naukowcy narażonych niektóre nasiona cebuli do "silny, złożone, rytmiczne akcenty muzyki klasycznej z sekunda i kvarta odstępach czasu" i niektóre nasiona do muzyki z bardziej dynamiczne i rytmiczne odstępach czasu. Nasiona "słuchał" dzieł Chopina, Mozarta, Musorgskiego, Czajkowski, Schuberta i Wagner. Wyniki badań sugerują, że chociaż oba rodzaje rytmy pozytywny wpływ wzrostu korzenia i mitotyczne Cena, bardziej dynamicznej muzyki miał większy wpływ.

Wczesne badania

Wiele z pierwszych badań roślin i muzyka miała miejsce w latach 1950 i 60. Botanik T. C. Singh narażone rośliny wodne dźwięków z kamerton. Normalnie ten gatunek roślin wytwarza strumieniowych protoplazma tylko w godzinach wieczornych. Dr Singh znalazłem, że muzyka może wywoływać roślin do strumienia protoplazma w dowolnym momencie. Singh również narażone różnych gatunków roślin na południe Indii skrzypiec z naciskiem na częstotliwości w zakresie 100-600 Hz i stwierdził, że zwiększone tempo wzrostu roślin. Kanadyjski inżynier Eugene Canby narażone roślin pszenicy do niektórych nagrań muzyki klasycznej i zgłoszonych wydajność wzrasta do 66 procent. Kilka lat później, naukowiec Dorothy Retallack badań stwierdzono, że częstotliwości około 5000 Hz były najbardziej skuteczne w wywoływaniu wzrostu roślin. Retallack narażone rośliny do różnych stylów muzycznych, z różnym skutkiem. Przez 18 - i 19 wieku europejskich kompozytorów muzyki klasycznej i North Indian sitar wybory okazały się mieć pozytywny wpływ na wzrost roślin, a muzyki rockowej i fragmentami niezgodne 20th-wieku kompozytorzy spowodowane rośliny do chudego od głośników, stają się karłowate lub nawet umrzeć.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net