Dlaczego Scyntygrafia kości pokazać zapalnych w organizmie?

02/26/2012 by admin

Dlaczego Scyntygrafia kości pokazać zapalnych w organizmie?


Scyntygrafia kości jest używane do wyszukiwania problemów, które nie są w stanie być zdiagnozowane przez oglądania zwykłych rentgenowskie. To jest używane w połączeniu z radioaktywnego znacznika, który jest radioaktywnych barwnika, który jest podawany do krwiobiegu. Barwnik gromadzi się w kościach, pozostawiając radioaktywnego znacznika, lub "hot spot" które można poinformować lekarza jakichkolwiek nieprawidłowości, które należałoby.

Co to jest Hot-Spot?

Popularne miejsca są małe ilości materiałów radioaktywnych, które jest pozostawione po wstrzyknięciu barwnika przemieszcza swojego całego układu kostnego. American Cancer Society wyjaśnia, że nazwa naukowa dla hot spot jest "technetu diphosphonate," który ma znane żadne skutki uboczne. Popularne miejsca wola uwidoczniæ w górze na zeskanowanych obrazów, czarny lub szary kolor.

Kości absorpcji

Ilość radioaktywnych barwnika, który jest wchłaniany przez kości zależy od stopnia choroby lub urazu. Wzór absorpcji zależy od choroby do choroby. Na przykład wzór hot spot, który jest wskaźnikiem raka jest inny niż w przypadku zakażenia. Według medycyny Johna Hopkinsa Scyntygrafia kości pokazać nie czarny Popularne miejsca. Zamiast tego każdej kości pokazać taką samą ilość szary, który pokazuje nawet absorpcji.

Zakażenie

Zgodnie z Cleveland Clinic zapalenie szpiku jest zakażenie kości, które jest zwykle spowodowane przez "Staphylococcus aureus," który jest bakteria, która jest także odpowiedzialna za odporny na metycylinę Staphylococcus aureus lub MRSA, zakażenia. Skan kości Popularne miejsca są ujawnił wzdłuż obszarom zewnętrznym kości, wskazujące obszary tkanki kostnej zakażonych. Posocznica widać także jako Popularne miejsca na Scyntygrafia kości, Wyświetlono kości, które mają zostać zakażone przez innych chorób, takich jak zakażenie pęcherza.

Zapalenie stawów i kości uraz

U niektórych pacjentów Popularne miejsca są znakiem, że gdzieś wzdłuż linii było urazu lub uszkodzenia jednego lub kilku kości. Kości, która została złamana będzie wykazywać oznaki wzrostu i aktywnych komórek, które są bardzo chłonne i przyciągać radioaktywnych barwnika. Roswell Park Cancer Institute raportuje, że zapalenie stawów będą również wyświetlane w Scyntygrafia kości.

Raka

Rak jest chorobą, które mogą być postrzegane w kości skanowanie obrazów. Popularne miejsca, które pojawiają się w organizmie może wskazywać, że rak rozprzestrzenił się lub "przerzuty" do kości. Merck.com wyjaśnia, że najczęściej występujących rodzajów raka rozprzestrzenił się na kości są raki. Gdy istnieje wiele zapalnych w organizmie pacjenta z rakiem znanych, często podejrzewa kości infiltracji. Zabiegi dla takiego scenariusza obejmowałyby najczęściej połączenie radioterapii i chemioterapii.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net