Eksperymenty z wapienia

08/18/2010 by admin

Eksperymenty z wapienia


Wapień jest semiabsorbent rock, który jest podstawowym, w przeciwieństwie do kwaśnych, w przyrodzie. Wapień eksperymenty są często używane w doświadczeniach poznać właściwości szkodliwych zjawisk środowiska, znany jako kwaśne deszcze. Wapień jest skuteczne w zmniejszaniu niewielkie ilości kwasowości cieczy, co jest powodem, dlaczego jest używany do zrobić over-the-counter leki zobojętniające sok żołądkowy.

Przy pomocy wapienia leczyć kwaśnych deszczy

Omówić z dziećmi negatywne skutki kwaśnych deszczy na dzikiego życia wodnego. Powiedz im, Wapień jest często używany do pomogą dostosować kwasowość wody w dzikiej przyrody stawy i jeziora, które otrzymują kwaśnych deszczy. Prowadzi klasę w obserwacji skutków wapienia w neutralizacji kwaśnych związek. Na kwaśne związek wymieszać 2 szklanki wody i 1 łyżeczka octu. Sprawdzić roztwór kwasu wodą z zestawem testów pH gleby ogrodowe. Aby zapewnić pH jest 4. Jeśli pH jest mniej niż 4, dodać niewielką ilość sody oczyszczonej do czytania jest 4. Jeśli rozwiązanie jest powyżej pH 4, dodać niewielką ilość octu do czytania jest 4. Zaznacz jeden z miski "wapienia dodał" i znak innych bowl "nie wapiennych." Miejsce 1/4 szklanki wapienia w misce wapienia. Następnie umieścić 1 szklanka roztworu kwasu wodą w tej misce. Miejsce mistrzostw inne kwaśne wody w misce z nie wapienia. Pomiaru pH w każdej miseczki z zestaw testów pH gleby ogrodowe, nagrać dane i obejmuje zarówno miski. Każdego dnia przez sześć dni, mieszaj rozwiązania, pozwalają cząstek do rozliczenia, a następnie nagrać poziom pH. Szósty dzień powinien zneutralizowanej miskę z wapienia.

Wapień aktywności kwasu

Pokazać dzieciom jak wapień używany w jeziorze czy stawie powoduje neutralizacji w wodzie. Wyjaśnienie dzieciom że wapiennych w rozbiciu na kwaśne deszcze i wytwarza produkt uboczny o nazwie octan wapnia. Miejsce Puchar szklany octu na jednej stronie i wlać drugi kubek szkło zawierające wody. Miejsce kawałek wapienia w każdym Puchar. Obserwować efekty. Wapienia w szklankę octu należy bańki i produkować warstwy octanu wapnia na dole, podczas gdy wapienia w wodzie nie reaguje w ogóle.

Badania kwasu Fizz

Geolodzy często określić, jakie skały zawierają wapienia przy użyciu testu acid musować. Aby prowadzić dzieci w eksperymencie, miejsce sześć różnych skał na blat. Należy uwzględnić czystej wapiennych i marmuru, który również zawiera wapienia. Miejsce kawałek papieru z rodzaju skał napisane na ten temat i umieścić go nogami pod każdym rock. Przeprowadzić test kwasu musować umieszczając jedną lub dwie krople soku z cytryny na skałach. Obserwować efekty ściśle przy użyciu szkła powiększającego. Pomoc uczniom określić wyniki aby zobaczyć, jeśli można odgadnąć, które skały zawierają wapiennych.

Wapień porowatość

Określić, czy jest możliwe dla skała wapienna do absorbowania wody jak gąbka. Do tego eksperymentu warto również użyć skał, które nie pochłania dużo wody, a kamieniem, który pochłania dużo wody. Według amerykańskiego Departamentu energii informacje biblioteki granit ma o porowatości 1 procent, Wapień ma o porowatości 15 procent i pumeks ma porowatość o 50 procent lub wyższej. Zestaw trzy okulary i etykieta każdego granit, Wapień lub pumeksu. Pomiaru tyle wody, aby po prostu herb każdego rocka i zapisać ilość wody używanej do każdego szkła. Miejsce każdego rock w jego odpowiedniego szkła i pozwalają siedzieć do 45 minut. Wyjąć pierwszy rock, pozwalają na wszystkie wody do kroplówki z rock i pomiaru wody. Zapisz ten rysunek i sprawdzić inne dwie szklanki w ten sposób. Aby ustalić, ile wody został wchłonięty przez każdego rock, odjąć końcowy wynik od początku pomiarów.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net