Historia samochodów wyścigowych mikrus

01/26/2012 by admin

Historia samochodów wyścigowych mikrus

Midget race samochody są jednym z najstarszych i wciąż najbardziej popularny, kategorii wyścigi samochodowe w Ameryce i na świecie. Choć małe, napędzane są pełnowymiarowe sterowniki, i wielu znanych kierowców NASCAR, ale ich start wyścigów karły.

Mikrus specyfikacje

Mikrus samochody, znany również jako "sprint samochodów" lub "karzeł samochody," 72-calowe koła podstawy i używać czterocylindrowe silniki z koni mechanicznych średnio 300 do 350. Z powodu ich niewielkiej długości i wielkości kucać mogą być niebezpieczne i narażone na najazdy. W związku z tym wszystkie karły są teraz wymagany wobec mieć roll klatki. Mikrus ras są znacznie krótsze niż w przypadku innych klasyfikacji samochodów i mogą być w dowolnym miejscu od 2 1/2 do 25 mil. Kwartał mikrus, nawet mniejsza wersja używana dla młodzieży wyścigi, jest używany przez sterowniki od wieku 5-16.

Wczesna historia

Mikrus wyścig samochodów po raz pierwszy stał się popularny w Kalifornii w roku 1930. Chociaż Gilmore stadion w Los Angeles twierdził, że "wymyślił" mikrus wyścigi, pierwszy znany oficjalny wyścig odbył się 10 sierpnia 1933, w Loyola High School w Los Angeles. Loyola nadal trzymać rasy aż następujące może, po otwarciu stadionu Gilmore. Cotygodniowe wyścigi programu odbyła się w Gilmore przez mikrus Auto Racing Association. Wyścigi te cotygodniowe nadal aż do 1950, kiedy Gilmore został sprzedany i rozebrany, aby zrobić miejsce dla CBS Television City.

Szerzenia popularności

Popularność mikrus wyścigi rozprzestrzeniania się szybko w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy znany konkurs mikrus poza Kalifornią miała miejsce w lipcu 1934 roku na torze wyścigowym Kennedale w Wisconsin, który zwykle opisywany pies wyścigowy. Borsuk mikrus Auto Racing Association (BMARA) od tego Państwa powstała w 1936 roku i pozostaje najstarszym ciała sankcji w Stanach Zjednoczonych. Wiele ras wcześnie używana deska utworów (drewno zabite deskami owalne utworów wykorzystywane do wyścigów motocyklowych), ale wkrótce setki utworów były tworzone specjalnie dla Mikrus samochody. Mikrus wyścigi również stał się popularny w innych krajach, zwłaszcza w Australii i Nowej Zelandii, gdzie "speedcar" wyścigi pozostaje tłumie Pleaser.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net