Instrukcja uprawy Shasta stokrotka

08/07/2016 by admin

Instrukcja uprawy Shasta stokrotka


W 1901 roku zauważyć botanik Luther Burbank, opracowane Shasta daisy dokonując licznych przejazdów dzika stokrotka, Leucanthemum vulgarea. Wynikiem jego pracy szybko stał się ulubionym ogród i zachowała wysoki status kiedykolwiek skoro. Z dobrze odsączone, słonecznym miejscu, każdy ogrodnik od początkującego do eksperta, znajdzie Leucanthemum x superbum (poprzednio klasyfikowane jako maksymalna chryzantemy) łatwy sposób wprowadzają długo kwitnące, motyl przyciąga wieloletnich w ogrodzie.

Wybierając

Być może najtrudniejsze rosnące stokrotki jest wybór prawo odmiany do Twojego ogrodu. Alaska, jeden z Burbank w oryginalnych krzyże, jest wciąż bardzo popularny ze względu na jego duże kwiaty, ale to jest wiadomo, że dostać się do 3 metrów wysokości i będzie często na flopie w burzy, jeśli nie z wsparcia podczas uprawy. Becky i Szwajcarii są zarówno mocniejsze wersje Alaski i mimo, że kwiaty nie są aż tak duże, są one po prostu piękna. Tych żądza podwójne kwiaty można spojrzeć do odmian jak szalony Daisy, Aglaya, Ice Star, Highland White i Esther Reed. Rozszerzone kwitnie spróbuj śniegu Pani lub białych nocy. Krótszych odmian obejmuje Silver Princess, Pokrywa śnieżna i Tinkerbelle, podczas gdy niektóre z bardziej funky sportowych obejmuje Wirral duma z jego reflexed płatki, Old Court z cienkich, pierzaste płatki i Broadway światła, który jest blady żółty kolor zamiast zwykłych biały.

Sadzenia i uprawy

Instrukcja uprawy Shasta stokrotka


Większość producentów zakup ich stokrotki jako rośliny z przedszkola lub ogród katalog. Upewnij się, że zamówienia są co najmniej rok stary więc one kwitną roku można je sadzić rośliny. Stokrotki nie są wybredni o glebie ale wzbogacając sadzenia dziury z substancji organicznych takich jak kompost lub robaka odlewów zwiększa szanse, że będzie się rozwijać. Po posadzeniu, utrzymać rośliny podlewać, ale upewnij się, że korzenie nie są mokre cały czas. Natomiast począwszy od nasion Shasta daisy nie jest zawsze trudne, jako byliny rośliny będą nie kwitną aż do ich drugiego roku. Począwszy od nasion jest jednak cenowo opcja dla tych, którzy chcą utrzymać niskie koszty ogrodnictwo, lub dla tych, którzy pragną szczególnej odmiany, które mogą być trudne do znalezienia, jak roślina. Siać stokrotka nasiona bezpośrednio w ziemi na wiosnę, kiedy minęło zagrożenie mróz. Utrzymanie ziemi wilgotna ale nie mokra dla pierwszych kilku tygodni. Gdy sadzonki stanąć około 3 cale, pojedynkować je do co najmniej 10 do 12 cali od siebie. Z biegiem czasu Shastas będą stanowić kopiec 2 i 3 stóp, w zależności od odmiany, które zaczną kwitnąć na początku czerwca. W obu przypadkach wybrać miejsce słoneczne, dobrze odwodnione do sadzenia dla najlepszej wydajności. Shasta stokrotki będzie tolerować cieniem, ale mogą być leggier i mieć rzadsze lub krótszy kwitną.

Utrzymanie

Shasta stokrotki kwitną będzie najbardziej energicznie w czerwcu i lipcu. Rozszerzenie rośliny kwitną raz obejmuje deadheading (usunięcie spędził kwiaty) roślin. W ten sposób zachęci roślina wobec wyrażać swoją energię w kierunku tworzenia więcej pąków i zwiększa szanse na urodzenie kwitnie przez upadek. Shastas zrobić trwałe kwiaty cięte, więc cięcia niektórych wnieść w domu to świetny sposób, aby zachować deadheading do minimum później. Coraz wyższe odmiany będzie wymagać niektórych postawienie jak one rosną, lub, alternatywnie, rosnące Porady i pierwszy zbiór liści może być ściągnięty w druga połowa maja obniżyć wysokość roślin i do tworzenia bushier daisy. Szczypanie rośliny powrót może opóźnić ich kwitnienia przez kilka tygodni, ale ogólnie będzie się bardziej trwałych i wymagają mniej postawienie. Po pierwszych przymrozków rośliny mogą być cięte na ziemię lub zezwolono na pozostanie w ogrodzie. Wiosny jednak roślina należy wyciąć w dół do jej wzrostu bazalnych. Przez zakład drugiego lub trzeciego roku należy ją podzielić aby go energiczne. Wykopać roślin wczesną wiosną lub późnym upadku i za pomocą ostry Szpadel, podzielić dwa lub więcej działów zakładu. Te podziały następnie mogą być przesadzane lub wspólnie z innymi.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net