Jak do samochodu z Wielkiej Brytanii do Australii

01/09/2015 by admin

Jak do samochodu z Wielkiej Brytanii do Australii

Jeśli masz zamiar wysłać samochód z Wielkiej Brytanii do Australii, jest ważne, aby zrobić szeroko zakrojone badania. Państwa pojazd silnikowy Standards Act 1989, które pojazdów przywożonych do Australii muszą spełniać rygorystyczne normy krajowe, znany jako zasady projektowania australijski (ADR). Istnieją trzy główne importu plany, które mają różne wymagania. Po pierwsze jeśli Twój samochód został wyprodukowany przed dniem 1 stycznia 1989 r., można importować bez ograniczeń. Drugi jeśli jesteś australijski obywatelem lub stałym rezydentem można importować samochodów osobowych systemu przywozu. Wreszcie rejestracji samochodowych warsztaty systemu (RAWS) pozwala zatwierdzonych przedsiębiorstw do importowania małej liczby pojazdów wyprodukowanych po roku 1989, ale tylko te, które są na rejestracji specjalista i entuzjastów pojazdów (SEV). Niezależnie od planu można wybrać, należy zastosować do zatwierdzenia importu pojazdu przed Umawiaj się na statek do samochodu.

Instrukcje

• Konsultacje australijskie celnej licencjonowanego brokera o czy samochód jest uprawniony do opcji importu, którą wybrałeś. Organizuje on również wyczyścić samochód odprawę celną w dniu przyjazdu. Wykaz licencjonowanych celne domów maklerskich jest dostępny na stronie internetowej służby celnej.

• Potwierdzenia, że pojazd spełnia wymagania rejestracji od organów w danym państwie lub na terytorium Australii. Samochody do użytku na australijskich drogach należy prawo-nadwozia1-jazdy, chociaż kilka samochodów z napędem na lewej ręki są akceptowane. Ma więcej informacji w broszurze "Import pojazdów do Australii" który można pobrać ze strony internetowej Departamentu infrastruktury rząd Australii. Informacje o RAWS są również dostępne na stronie internetowej infrastruktury. Dane kontaktowe dla każdego Państwa i terytorium są dostępne w broszurze informacyjnej "Import pojazdów do Australii".

• De-zarejestrować swój samochód w Wielkiej Brytanii kontaktując się z kierowcą i Urząd licencjonowania pojazdu (DVLA). Ma sekcji o nazwie powiadomienie stałe eksportu na świadectwie rejestracji pojazdu, który należy wypełnić i wrócił do DVLA.

• Wypełnić formularz wniosku o zatwierdzenie importu pojazdu, starannie zapewnienie, że prawidłowy wypełnić i załączyć niezbędnej dokumentacji. Osobistego systemu przywozu muszą być własnością i Samochód używany na 12 miesięcy przed wysyłką i mieć dowód, że jesteś australijski obywatelem lub stałym rezydentem. Jeśli importujesz używanego pojazdu zgodnie z RAWS, wniosek o homologację importu pojazdu odbywa się przez zarejestrowanych samochodowych warsztaty (RAW) w Twoim imieniu.

• Sprawdzić SEVS zarejestrować, jeśli planuje się importu pojazdu pod RAWS. Plan ten można używać tylko dla używane samochody wyprodukowane po roku 1989 i tych nie kwalifikujących się w ramach systemu przywozu osobistego. Samochód musi być w rejestrze SEVS i musi być RAW, który ma pojazdu zgodnie z jej harmonogramem. Odwiedzając stronę internetową drogowego pojazdu certyfikacji systemu można uzyskać dostęp do rejestru SEVS.

• Wprowadzić do kontraktu o zgodności z RAW. Każdy pojazd importowany do Australii w ramach tego planu muszą być zgodne z regułami projektowania australijski i być wyposażone w płyty używane importu. RAW doradzimy ci i wprowadzić wszystkie niezbędne zmiany do swojego pojazdu. Można wyszukiwać RAW na stronie internetowej infrastruktury.

• Oczekiwania do zatwierdzenia importu pojazdu przyjechać. To trwa zwykle około trzech tygodni czy można stosować samodzielnie lub za pośrednictwem RAW.

• Wykonam statek samochód, gdy otrzymaliśmy homologację importu pojazdu. Uzyskaj estymację od co najmniej trzech firm. Samochody mogą być transportowane w oddzielnym pojemniku, w pojemniku z inne gospodarstwa domowego lub transportu roll-on, roll-off.

• Wykonam ubezpieczenia, podczas gdy Twój samochód jest w tranzycie. Zazwyczaj można to zrobić przez spedytora, a niektóre to to w ich oszacowania.

• Kontakt z pośrednictwo celne licencjonowanych i zwrócić się do firmy do złożenia deklaracji przywozowej w Twoim imieniu z australijskiej służbie celnej.

• Organizuje swój pojazd kontrolowane w dniu przyjazdu w Australii. To jest zrobione przez Australian Quarantine and Inspection Service (AQIS) i jest to ustawowy wymóg dla wszystkich pojazdów. Porty znajdują się biura w ogóle zapis całej Australii, i w przypadku kontaktu z odpowiednimi biuro regionalne, członek personelu chętnie doradzą Państwu warunki kwarantanny i opłaty.

• Parowego czyszczenia samochodu jako blisko jak to możliwe w ramach przygotowań do inspekcji AQIS Data wysyłki. Jest to ważne, by mieć wszystkie części samochodu dokładnie oczyszczone, tak, że jest wolny od jakiegokolwiek materiału roślin i zwierząt, gleby lub błota.

• Wyczyścić samochód odprawę celną. Czasami jest to zawarte w usługi spedycyjnej lub pośrednik licencjonowany celny może zorganizować dla Ciebie. Trzeba będzie część czteroczęściowym zatwierdzenia importu pojazdu przy odprawie celnej.

• Zabierz swój samochód do umówionych lokalizacji dla inspekcji AQIS.

• Zapłaty konieczne podatki i cła na samochód. Istnieją trzy podatki: cła, która wynosi 5% wartości celnej; podatek od towarów i usług, który wynosi 10% sumy wartości celnej, cło należne i wysyłki i koszty ubezpieczenia; i luksusowych samochodów podatku, jeśli ma to zastosowanie. Od 2010 roku muszą płacić podatku od samochodów luksusowych na każdy samochód, których wartość celna przekracza £37,167. Stawka jest 33 procent nadwyżki.

• Stosuje na płytkę osobiste importu z pojazdu istotne rejestracji organ zostały zaimportowane przez Personal system przywozu. Ta płyta pokazuje, że samochód został zatwierdzony do przywozu. Trzeba będzie kolejną kopię homologacji importu pojazdu dać wykonawcy płyty. Samochód musi być sprawny i spełniają minimalne standardy bezpieczenstwa.

• Organizuje samochód transportowane z miejsca wprowadzenia do RAW, ponieważ nie będzie wolno prowadzić samochód. RAW przeprowadzi wszelkie konieczne zmiany tak, że samochód spełnia wymogi ADR. Następnie wyda płyty używane importu. Wreszcie mieć samochód zarejestrowany z lokalnym urzędem rejestracji. Potrzebny będzie trzeci egzemplarz zatwierdzenia importu pojazdu to zrobić. Czwarty egzemplarz jest dla własnych rekordów i powinny być trzymane z samochodu.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net