Jak ozdobić spirali Pitagorasa

07/14/2011 by admin

Jak ozdobić spirali Pitagorasa

Spirala Pitagorasa, znany również jako Teodorosa, jest specjalne spiralne matematycznych. Na budowę, rozpocząć trójkąt z bazy i po stronie jednej jednostki. Następnie dodać drugi trójkąt, który ma przeciwprostokątnej trójkąta pierwszy jako podstawy i po stronie jednej jednostki długości. Czy kontynuować dodawanie trójkąty w taki sam sposób, aż spirala wykonuje pełny okrąg lub osiągnie rozmiar chcesz być.

Instrukcje

• Wybierz motyw, który chcesz użyć podczas dekorowania spiralę Pitagorasa. Może chcesz używać kształt spirali stworzyć obraz z natury, jak skorupy nautilus lub ramion galaktyk spiralnych, lub możesz po prostu stworzyć geometryczny wzór lub spektrum kolorów tęczy.

• Znajdź obraz, który wygląda jak to, co chcesz utworzyć, jeśli masz problemy to Wizualizacja. Może być w stanie znaleźć zdjęcia naturalne spirale na stronach o charakterze magazynu, lub może patrzeć przez magazyn na projektowanie, wystrój domu lub starożytnych ozdób aby znaleźć inspirację.

• Wyciągnąć projekt, który został wybrany na spiralę Pitagorasa z kolorowymi kredkami. Podkreślenia ciągłości i kontrast w rosnącej trójkąty nanosząc je według tego samego tematu, ale rozciąga się z niewielkich zmian, które rozwijają się w spirali. Na przykład może mieć geometryczny wzór, który dostaje nieco większe w każdym trójkącie lub zmienić kolor lekko z każdego nowego trójkąta tak, że ogólny wpływ jest tęcza lub gładkie gradient.

• Należy rozważyć dodanie dekoracji poza spirala także. Jeśli wybierzesz geometryczny wzór, można dodać podobne wzory do rama spirala. Jeśli obraz z natury, można dodać zewnętrznych szczegóły, takie jak gwiaździste tło do galaktyki lub szef nautilus lub ślimak.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net