Jak rozmiar dobrze Pompa głębinowa

12/06/2011 by admin

Jak rozmiar dobrze Pompa głębinowa


Pompy zatapialne dobrze siedzących poniżej poziomu wody w studni. Pompy te są uważane za ostatni od dawna i głównie bezobsługowe (chyba, że istnieje wysoki poziom piasku i glonów) i bardziej wydajne niż innych podwodnych pompy z samą moc silnika pompy. Dobór pompy głębinowej dobrze wymaga znajomości dobrze głowa odległość, lub odległość od pompy gdy zanurzać do góry dobrze, średnica wody paszy rury, i urządzenia podłączone do systemu.

Instrukcje

1 liczbę urządzeń w domu, które korzystają z wody. Najbardziej typowe rodzaje urządzeń są: prysznic/wanna, WC (łazienka umywalka/bidet), kuchnia/narzędzie umywalka, pralka i zmywarka. Dodać wszelkie specjalne urządzenia do listy, na przykład rzeźby kryty wody, jeśli to konieczne. Pamiętaj policzyć wszystkie wody poza trzpieni lub stałych systemów jako urządzenia. Całkowita liczba urządzeń podłączonych do systemu wody jest równa całkowitej litrów wody na minutę, co dobrze pompa musi być able wobec wygłosić.

2 napisać średnicy oraz wodociągu. Średnicy, można znaleźć na rysunki ramy zarejestrowany z władzami lokalnymi, lub zbliżone do średnicy można znaleźć poprzez pomiar zewnętrznej rury dobrze i po odjęciu 1/4-cala od tej średnicy. Zbliżenie jest dopuszczalne, jak wnętrze rury może zmniejszyły się od jego średnicy w instalacji z alg lub korozji. Średnice rur wody są 4, 6, 8, 10 i 12 cali.

3 Porównanie maksymalnych galonów na minutę, który może być pompowana przez wodociągu do maksymalnej galonów na minutę wymagane przez system. Średnica rury określa możliwe GPM: rury o średnicy 2-calowy może dostarczyć maksymalnie 90 GPM, 4-cal średnicy rur może dostarczyć maksymalnie 400 GPM, rury o średnicy 6-calowy może dostarczyć maksymalnie 600 GPM, rury o średnicy 8-calowy może dostarczyć maksymalnie 90 GPM, rury o średnicy 10-calowy może dostarczyć maksymalnie 1000 GPM , i rury o średnicy 12-calowy może dostarczyć maksymalnie 2.000 GPM,

4 sortować dostępne pompy zatapialne dobrze przez maksymalną GPM mogą one dostarczać. Upewnij się, że maksymalna GMP spełnia kryteria wymagane przez numer urządzenia i szybkość, w którym woda może być pompowana przez wodociągu GPM. Często pompy są oceniane przez galonów na godzinę (GPH) a nie minut. Podzielić GPH przez 60 znaleźć ocena GPM pompy, albo pomnożyć przez urządzenie GPM przez 60 do tajnych do GPH. Wybierz pompy są najbliżej maksymalną zdolność pompowania GPM potrzebnych urządzeń, nie maksymalna GPM wodociągu jest zdolny do wykonania.

5 odczytu głębokości ocena pompy. Ocena głębokości jest również nazywany "głowy" lub "obwód głowy". Jest to odległość między zanurzony pompy i górnej części studni. Obwód głowy wpłynie na wydajność pompy w odniesieniu do pompowania mocy (moc silnika) jest w stanie podnieść wodę pionowo do wody, paszy linii. Wyższa moc silnika będzie potrzebne do głębszych pomiary głowy.

6 Oblicz przewidywanej wydajności pompy, aby zawęzić wybór dalej. Należy podzielić sumę przez pomnożenie GPM przez obwód głowy przez 100 łącznie znaleziono podczas pomnożenie wejściowych moc silnika pompy przez 3,960. Pompa z największą wydajność przewiduje że spełnia wymagane GPM potrzeby wszystkich urządzeń bez przekraczania maksymalnego przepływu dozwolone przez średnica rury wody--i pozostaje w ramach budżetu zakupów--jest pompa do wyboru.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net