Jak smuga agaru płyty

09/07/2011 by admin

Jak smuga agaru płyty


Prawidłowo smug płytki agarowej jest zasadnicze metody w mikrobiologii. Agar płyty są używane do rozwoju bakterii i grzybów. Kiedy podszyte odpowiedniej techniki, jest możliwe do izolowania gatunków kolonie z mieszaniny organizmów, tworzyć pojedyncze kolonie niezbędne do eksperymentowania i zilustrować aktywność mikrobiologiczna z próbki. Po tej prostej techniki zostały wyciągnięte, to można wykonać szereg dużych mikrobiologiczne eksperymentów.

Instrukcje

1 Znajdź kultury do rozprzestrzeniania się na płytki agarowej. Kultury są zazwyczaj przechowywane zamrożone, ale płynne zawieszenie lub kolonii bakterii z agaru płyta może służyć jako substytut.

2 światło świeca alkoholu. Sterylizować inoculating pętli w otwartym płomieniem ogrzewając całą część narzędzie, które pochodzą z płyty aż to jest czerwienią.

3 zanurzyć część pętla pętla szczepienie w kulturze po schłodzeniu. Jeśli bakteryjne kultury nie jest dostępny, przejrzeć górnej części poszczególnych kolonii na płytki agarowej.

4 Otwórz pokrywę na płytki agarowej. Rozprzestrzeniania się bakterii lub grzybów na jedną czwartą płytą w zygzak wzór. Płomień pętli inokulacji.

5 rozprowadzić próbkę, które po prostu się rozprzestrzeniać na płytkę zaczynając od krawędzi zygzak wzór i powtórzenie procedury. Ta passa powinny zajmować innego czwarta płyta. Celem tej metody jest zmniejszenie bakteryjnym przykładowe na dość mały rozmiar na pojedyncze kolonie rosną.

6 Powtórz poprzedni krok, zatarcia próbki od drugiego kwartału płytki do trzeciego kwartału po sterylizacji ponownie pętli inokulacji.

7 sterylizować pętli i rozmaz próbki od trzeciego kwartału płytkę w finale czwartego kwartału.

8 umieścić pokrywkę na płytki agarowej i umieścić go w inkubatorze lub pozostawić do inkubacji w temperaturze pokojowej.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net