Jak złom samochód w Irlandii

02/07/2011 by admin

Jak złom samochód w Irlandii


Od 1 stycznia 2007 r. jest zatwierdzonym programem w miejsce na złom samochody w Irlandii. To działa poprzez lokalną kolekcję magazynów dla starych samochodów, większość są akceptowane darmo za darmo. Istnieje również większe szanse, że prowadzi aż do końca 2010 r., którego korzyści właścicieli starych samochodów, którzy kupują nowy samochód z niskiej emisji CO2.

Instrukcje

1 Znajdź lokalne upoważnionych leczenie Facility (ATF). Od 1 stycznia 2007 r. złomowanie samochodów jest kontrolowany przez rząd, aby zmniejszyć potencjalne zanieczyszczenia z niebezpiecznych materiałów w end-of-life samochody. Prawa irlandzkiego pokrycie to jest przepisami odpadami (pojazdy wycofane z eksploatacji) 2006 (282 SI z 2006 r.), wniesiona do prawa do wykonania z Unii Europejskiej (UE) dyrektywy 2000/53/WE.

2 sprawdzić, czy ATF jest częścią sieci producenta samochodu. Producenci mają obowiązek przyjąć ich własnych samochodów do złomowania i musi mieć jeden zajezdni kolekcję w każdym mieście lub Rady dzielnicy. Jeśli ATF jest niezależny zakład, to może odmówić przyjęcia konkretnego samochodu. Szczegóły dotyczące ATFs w miejscowości można uzyskać z samochodu przez producenta lub władz lokalnych.

3 sprawdzić, jeśli ATF będzie odebrać swój samochód, jeśli nie to drivable. ATF producent może odebrać samochód nieodpłatnie, ale w przeciwnym razie właściciel jest odpowiedzialny za koszty transportu samochodu do ATF.

4 uiszczenia opłaty, jeśli samochód nie jest nienaruszone. Na przykład jeśli wziąć części z niego korzystać w innych samochodach, ATF pobierze. W przeciwnym razie nienaruszone samochody można za darmo złomowany zarówno producentów, jak i prywatnych ATFs.

5 przynieść dokumenty rejestracyjne z wami, aby udowodnić, że jesteś zarejestrowany właściciel samochodu. Uzyskać certyfikat zniszczenia z ATF. ATF wyśle dane świadectwa złomowania pojazdów krajowych i plik sterownika w departamencie transportu i one będą dokumentów które posiadasz już samochód. (Zobacz odwołanie dwóch)

6 za pomocą systemu złomowania samochodu jeśli ty są jak pozbyć się samochodu ponad dziesięć lat go zastąpić nowy samochód. Ten system działa do dnia 31 grudnia 2010 r. i odnosi się do ludzi, którzy kupują nowy samochód z emisji CO2 140 gramów na kilometr lub mniej. Złomowanie samochodów ponad dziesięciu lat w ramach tego programu upoważnia scrapper do 1500 euro od podatek rejestracyjny (VRT). VRT jest płatne na nowo zarejestrowanych samochodów w Irlandii. Złomowany samochód musi być w posiadaniu właściciela i zarejestrowany w Irlandii do co najmniej 18 miesięcy bezpośrednio poprzedzających złomowanie i albo ważne krajowe samochodu Test (NCT) świadectwo, świadectwo NCT, czyli 90 dni lub mniej się data, lub mieć formalności aby pokazać, że został przedstawiony do NCT i nie powiodło się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Samochód musi był ubezpieczony przez okres 12 miesięcy z poprzednich miesięcy 18 pod nazwiskiem właściciela, lub nazwa właściciela współmałżonka. Aby skorzystać z systemu złomowania, samochód musi być złomowany 60 dni lub mniej przed rejestracji nowego samochodu, lub 60 dni po dacie rejestracji nowego samochodu. (Patrz odniesienia jeden)
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net