Jak zrobić Generator z rowerkiem

09/28/2012 by admin

Jak zrobić Generator z rowerkiem

Przekonwertować praktycznie każdy rower treningowy generator energii elektrycznej do małych urządzeń zasilania lub ładowania baterii. Można to osiągnąć w różny sposób, ale najprostszym i najbardziej praktycznym jest dołączając serpentine pas gumy pomiędzy kołem na rowerze i wale na cokolwiek generatora jest wybrany do wytworzenia energii elektrycznej. Za pomocą kilku wspólnych narzędzi, dołączyć generatora do ramy roweru, zamontować pas i, ostatecznie, zacznij oszczędzać na rachunki.

Instrukcje

• Usunąć wszelkie mechanizmy odporności, pozostawiając swobodnie obracający bieg lub koła (który teraz staje się "koło zamachowe"). Wyciąć rowek do krawędzi koła za pomocą routera. Posiadać router zewnętrzna obręczy koła i za pomocą ludzkiej siły pedał roweru i obracaj scrolla, wyciąć rowek 1/4 do 1/2 cala, wystarczająco głębokie, aby trzymać pasa.

• Otwory w ramie do L-nawiasy, następnie śruby wsporniki do ramki. Śrubę alternatora do wsporników z kołem pasowym na alternator w kolejce z koła zamachowego na rowerze. Uruchomić serpentine pas gumy między generator i koło zamachowe. Jeśli pas zrazy w ogóle, dostosować napięcie przez Poluzowanie śruby, która posiada generator z elementem nośnym, ciągnąc generatora do zwiększenia napięcia i dokręcania śruby.

• Przymocować adapter DC do generatora, łączenie przewodu "gorące" biegun dodatni i "neutralne" drut na biegun ujemny. Każde urządzenie z ładowarki przeznaczone do użytkowania w samochodzie będzie współpracować z tej konfiguracji. Jeśli prąd zmienny (AC) jest wymagane do zasilania urządzenie do domu, przetwornik napięcia musi być podłączony również. Połączyć falownik dołączając "gorące" drut z generatora biegun dodatni na falownik, przewód "neutralne" na biegun ujemny i ziemi na ziemię. Jeśli decydując się do przechowywania nadmiaru energii elektrycznej, następnie połączyć generator baterii z "gorąco" pozytywne, "neutralne" do negatywnej, ziemia-ziemia. Opcjonalnie można dołączyć volt meter aby monitorować, ile energii elektrycznej jest generowany podczas pedałowania. Miernik v może być dołączone do łatwy widok do kierownicy na rower za pomocą uchwytów dostępne w każdym sklepie sprzętu. Ponownie dołączyć przewód "na gorąco" na biegun, "neutralne" do negatywnych i ziemia-ziemia.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net