Jakie są najczęstsze Geografia?

05/15/2016 by admin

Jakie są najczęstsze Geografia?

Ukształtowania terenu jest normalną cechą fizyczne powierzchni ziemi w dużym stopniu określane przez jego formie i lokalizacji w krajobraz. Przykłady topografia oceany, rzeki, doliny, płaskowyże, góry, równiny, wzgórza i lodowce. Topografia nie obejmują produkowane funkcji, takich jak kanały, porty i przystanie, ani geograficzny funkcje, takie jak lasy i pustynie.

Oceany

Oceany są najczęściej ukształtowania terenu na świecie. Pięć oceanów--Pacyfiku, Atlantyku, indyjski, południowego i Artic--konto ponad 70 procent powierzchni ziemi. Zgodnie z National Oceanic and Atmospheric Administration ten ukształtowania terenu zawiera 97 procent wody na ziemi. Dodatkowo ponad 95 procent podwodne oceanu jest niezbadany.

Równiny

Równiny są największym ukształtowania terenu ziemi na świecie. Zwykły jest szerokie, prawie płaska odcinek ziemi bez znaczących zmian w elewacji. Istnieją dwa rodzaje równiny: śródlądowe równiny i przybrzeżne równiny. Śródlądowych równinach występują niziny na dnie doliny, ale również na płaskowyżach na dużych wysokościach. Przybrzeżne równiny wzrost z poziomu morza, aż oni sąsiadują z wyższych topografia. Równiny stanowią więcej niż 50 procent powierzchni całej ziemi.

Góry

Góry są duże topografia, które wznoszą się dobrze nad okolicą. Zazwyczaj te topografia wykazują stosunkowo wąski szczyt i stromych zboczach. Ogromna uplifts skorupy ziemskiej--mowa w górę składane--tworzy większość ziemi pasm górskich. Nagromadzenia wulkanicznego popiołu i lawy utworzone inne. Tam jest nie dokładnego rozróżnienia między górami i wzgórzami. Jednak góry są zazwyczaj większe i bardziej stroma niż wzgórza.

Płaskowyże

Plateau--również wspólne ukształtowania terenu--jest obszarem podniesiony poziom ziemi oddzielone od sąsiednich gruntów przez strome zbocza. Te topografia zrobić 45 procent powierzchni ziemi na ziemi. Płaskowyże są podobne do góry, w górę składane i wulkanicznych nagromadzenia stworzył większość tych topografia. Erozja usuwa wielkie ilości powierzchni górskich i jest dodatkową przyczyną niektórych formacji plateau.

Wzgórza

Wzgórza są podwyższone topografia z odrębnych szczytach. Te topografia przedłużyć powyżej otaczającego terenu, ale są niższe w elewacji i mniej strome niż góry. Istnieją różne metody wzgórze formacji takich jak gromadzeniu się rock gruzu, złoża piasku przez lodowców i wiatru, błędy, erozji i wulkany. Ponadto ludzie popełniają wzgórza przez kopanie gleby i dumpingu w stos.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net