Kryształ kamienie Znalezione w Tennessee

09/27/2011 by admin

Kryształ kamienie Znalezione w Tennessee


Wiele skał kryształ znajdują się w Tennessee, z jednym z najbogatszych źródeł jest obszar wokół Nashville a Kartagina. Tennessee kryształy są cenione przez kolekcjonerów i wydobywa się przez przemysł. W kopalni cynku Elmwood w Kartaginie, produkuje kryształy Sfaleryt, fluoryt, barytu i kalcytu o wyjątkowej jakości. Tennessee kryształy znajdują się w jego Skały osadowe wapienia. W niektórych częściach Państwa kryształy kwarcu leżą luzem na powierzchni gleby.

Grupa krzemianów

Kwarc składa się z krzemionką. Jest to jeden z najczęstszych kryształów na świecie. Tennessee kwarc jest powszechnie jasny kryształ górski, choć również znajduje się biały kwarc. Kopalni miedzi w Ducktown miał kwarc podłogi plonowanie kryształ niezwykłe postaci i jasności. Kwarc geodes są wspólne wokół centrum wzgórze jeziora i Hrabstwo Cannon. Luźne kryształy kwarcu--pole diamentów--są łatwo odnaleźć w hrabstwie Greene. Douglas jezioro jest kolejnym źródłem tych kryształów, znany lokalnie jako Douglas diamentów.

Siarczek Grupa--Rud metali

Kryształ kamienie Znalezione w Tennessee


Żelazo piryt, lub fool's gold, formy małe, musujące kryształki w pokładów węgla i na kwarcu, w tych samych obszarach, gdzie złoto i srebro występuje. Skupiska ciemnych, błyszczące kryształki są prawdopodobnie Sfaleryt (siarczek cynku), rudy cynku. Sfaleryt kopalnie znajdują się głównie w East Tennessee, ale największy jest 300 mil połacie Elmwood kopalni. Galena (siarczek ołowiu) jest metaliczny szary, sześciennych kryształ. Galena jest rudy ołowiu, Znalezione w Skały osadowe, w związku z pirytu i Sfaleryt. Każdego składnika mineralnego w tej grupie ma siarki jako część jej wzór chemiczny. Narażone na wodę deszczową i tlenu, siarczek minerałów puszczanie kwasu siarkowego. Strumieni w płaskowyżu Cumberland zostały tak uszkodzone przez kwas drenaż z kopalń węgla, że są one uznane za "martwy".

Grupa halogenowe

Halogenki są kryształy z halogenowych--fluor, chlor, jodu i bromu--jako część ich struktury chemicznej. Fluoryt, składnik pasty z fluorem jest powszechne w Tennessee. Jest również stosowany w przemyśle aluminium i stali. Kryształy fluorytu są sześciennych. Są one często znaleźć obok, lub rośnie, Sfaleryt. Fluoryt tutaj jest bogaty, fioletowy, niebieski kolor, cenione przez kolekcjonerów. Elmwood kopalnie przyniosły kryształy fluorytu wyjątkowo dobrze.

Grupa węglan

Kalcyt jest główny składnik wapienia (węglan wapnia), pierwotnie ustanowionych jako osad przez ciepłe, płytkie morza. Kalcyt wyrzuciło z wapienia formy stalaktytów i stalagmitów w wapiennych jaskiń. Kryształy kalcytu dużych, indywidualnych znajdują się w Tennessee w kopalniach i jaskinie. Ich kolor jest przezroczysty Bursztyn. Kształt jest szlifowane łzy, lub psa ząb.

Grupa siarczanu

Gipsu (dwuwodnego siarczanu wapnia), barytu (siarczan baru) i celestite (siarczan strontu) formie klastrów i rozety pałeczkowate lub ostrze kryształów. Kryształy gipsu mogą być przezroczyste, ale w Tennessee są zazwyczaj białe. Naturalnym izolatorem, gips czuje ciepłe w dotyku. Gips wydobywa się do cementu i płyt ściennych i okładzin. Barytu i celestite często występują razem. Celestite, Błękitne niebo, pojawia się jak odłamki lodu lub rozbite szkło. W przypadku gdy lokaty są duże, celestite wydobywa się dla strontu, używany w programie fireworks i barwników. Barytu jest miodowym kolorze i w Kartaginie jest znaleziono w formacji piłkę, przypominający brudnymi śnieżkami. Ciężkiego kryształu, barytu jest stosowany w przemyśle naftowym w celu zapobiegania "Wyprzedaż" podczas wiercenia. Barytu również jest stosowany jako wypełniacz w księdze i w medycynie do lewatywy baru.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net