Liście laurowe są bezpieczne do jedzenia?

08/06/2012 by admin

Liście laurowe są bezpieczne do jedzenia?

Liście laurowe, które rosną na drzewie bay laurel, są części pachnące rośliny dostępne w wielu odmian. Podczas laurowe są zawarte w kuchni podczas gotowania dać smak żywności, ważne jest, aby wiedzieć, czy rzeczywiste liście są jadalne przed posiłku.

Typy

Istnieje kilka rodzajów liści laurowych i nie wszystkie z nich są bezpieczne do jedzenia. Na przykład mountain laurel jest typu Zatoka roślin, który jest toksyczny dla zwierząt gospodarskich; z wiśni laurowych liści są niebezpieczne dla ludzi do jedzenia. Bay wawrzyn (Laurus nobilis) jest typu liść laurowy, który często jest wliczone w zupy, gulasze i innych powolnego gotowania potraw.

Geografia

Bay laurel jest pozyskanie do Morza Śródziemnego, ale również rozwija się także w innych częściach świata o podobnym klimacie. Roślina jest uprawiany od 1600 w innych krajach, oprócz tych w regionie Morza Śródziemnego, "co czyni go jednym z najstarszych roślin uprawnych," zgodnie z University of Illinois. California laurowe są uprawiane w USA jak również i bardziej pikantne smak niż słodsze laurel śródziemnomorskiej.

Względy

Jeśli używasz cały liść laurowy do gotowania, to najlepiej usunąć liście po jedzenie po ugotowaniu, ponieważ faktura sprawia, że liście laurowe twardy wobec żuć i trawienia. Jednakże liście laurowe są jadalne w postaci proszku lub zgnieciony i nie musiał być usunięty z gotowanych potraw.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net