Małe owady w kuchni

07/31/2010 by admin

Małe owady w kuchni


Półki kuchenne, kredensy zapewniają gościnnym środowiskiem dla wielu małych gatunków owadów. Spokojnie pakiety ziaren, owoców, wędlin i serów są źródłem żywności na owady dorosłe i larwy rozwijających się. Może zostać skażone żywności, jak siedzi na półce w sklepie spożywczym. Może nie zauważyć te ćmy, chrząszcze i ryjkowce aż po jedzenie zabrać ze sobą do domu

Dermestid chrząszcze

Carpet chrząszcze, szafka chrząszczy i spiżarnia chrząszcze należą do grupy chrząszcz Dermestid. Dorosłe chrząszcze pomiaru 1/8 do 1/4 cala i masz łuszcząca się lub owłosione organów wielokolorowe. Larwy są ścierwojadów, które żywią się przechowywanych zwierząt i roślin w kuchni. Ich pomiaru do 1/4 cala długo i mają długie włosy wystające z ich ciała czerwonawo brązowy. Gabinetu chrząszcz larwy żywią się zbóż i innych produktów przechowywanego ziarna. Dywan i spiżarnia larwy chrząszczy preferują produkty pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, ser lub martwe owady. Dorosłych i larw chrząszczy dywan będzie karmić na żywność, która ma rozlany do szczeliny.

Ryjkowce ziarna

Ryjkowce ziarna, takie jak spichlerz weevil i ryż Wołek, zakazić przechowywane pełnoziarniste. Dorosłych jeść na zewnątrz jądra ziarna i znoszą jaja w wewnętrznej części jądra. Biały, wormlike larwy wylęgają się cztery tygodnie później i żywią się wewnątrz jądra. Wołek dorosłych mierzy około 1/8 cal długi i ma długi pysk. Spichlerz weevils są ciemny brązowy lub czarny i bezskrzydłe. Rice ryjkowce, które mają skrzydła, mają ciemny czerwony lub czarny organów z cztery czerwone lub żółte plamy na skrzydle obejmuje.

Posiłek Indian ćma

Jeśli przechowywane mąki, birdseed, cukierki lub suszonych owoców zawiera grzywny wstęgi lub kępy, ćma posiłek Indian mogą być obecne. Ta ćma ma rozpiętość 3/4 cala z skrzydłach szary i miedzi. Beznogie, zielonkawo - lub różowo białe larwy pomiaru do 1/2 cali długości. Zgodnie z North Dakota State University rozszerzenie zakażenia często pochodzi z suchej karmy. Kilka dni po samica składa jaja w przechowywanej żywności, larwy wylęgają się i zaczynają się żywią i spin wstęg w żywności.

Bran błędów

Chrząszcze piłowaty i mylić Trojszyk Chrząszcze są również znane jako błędy otręby. Tych chrząszczy i ich larwy żywią się zboża, nasiona, ryż, suszone owoce i inne produkty roślinne. Dorosłe chrząszcze można żuć przez skrzynki i inne opakowania do żywności. Zgodnie z University of Nebraska rozszerzenia współpracy w Lancaster County otręby błędy są wśród najczęściej owady w spiżarni. Dorosły chrząszcz sawtooth, który mierzy 1/10 cala długo i ma płaskie, wydłużone ciało, brązowy, składa jaja w żywności. Trzy do pięciu dni później, białawe larwy wylęgają się i rozwijać środku spożywczym. Trojszyk ulec, który ma podobne zwyczaje, ma czerwonawo brązowy ciało prążkowane skrzydeł.

Kontrola

Przechowywania mąki, ryżu i innych pokarmów w szczelnym szklanym, metalowe lub plastikowe kanistry. Kartonowe pudełka lub plastikowe worki nie są odpowiednie, ponieważ niektóre owady mogą przenikać te pojemniki. Regularnie czyścić szczelin w szafki i półki. Ocalić lekko zarażonej żywności, The University of Nebraska rozszerzenie zaleca, ogrzewanie produktów żywnościowych w piecu przez 60 minut w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Przed oprysków pestycydami, usunąć zawartość z półek. Spryskać lekko pestycydów oznakowany do użytku w pomieszczeniach i pozwalają spray do wyschnięcia przed wprowadzeniem żywności na półkach.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net