Najczęstsze przyczyny lęku

04/26/2016 by admin

Najczęstsze przyczyny lęku

Lęk jest naturalną reakcją na stresujące wydarzenie, aktywowane przez walki lub lotu odpowiedź, która powoduje, że osoby czuć obaw lub martwi. Niepokój może odejść skoro przyczyna została zakończona, lub nadal, tak jak z zaburzeniami lękowymi. Niektóre z przyczyn lęku są kontrolowane, jak zażywanie narkotyków, podczas gdy inne są ze względu na zmiany w mózgu.

Stres

Zdarzenia, które powodują dużą ilość stresu może prowadzić do niepokoju. Osoba może czuć się niespokojny, jeśli ona ma zdecydowaną obowiązków w szkole lub pracy, lub innych nacisku na jej przeprowadzenie. Problemy stosunków, takich jak zerwać związek lub nieporozumień z innych znaczących, również może powodować niepokój. Problemy z pieniędzmi, jak zwalnianych, nie mając wystarczająco dużo, aby zapłacić rachunki lub zaległego długu, są możliwe lęku wyzwala. Traumatycznych wydarzeń, takich jak nadużycie, wojny i klęski żywiołowe, może prowadzić do konkretnych fobii nazywa zaburzenia stresu pourazowego (PTSD), gdzie pacjent kontynuuje wobec przeżycie emocjonalne skutki urazu.

Zażywanie narkotyków

Niektóre leki mogą powodować niepokój, albo od użycia lub wycofania. Niektóre leki na receptę, takich jak leki ADHD, leki rozszerzające oskrzela, tarczycy leki, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i amfetaminy mają lęk jako efekt uboczny; w tych przypadkach lekarz może zmienić dawkę lub rodzaj leku, aby zmniejszyć lęk. Over-the-counter leków może również powodować niepokój, takich jak przeziębienie, leki obkurczające błonę śluzową i odchudzanie tabletki. Alkoholu, kokainy, nikotyna i kofeina może również skutkować lęk.

W rodzinie

Osoba, która ma w rodzinie zaburzeń lękowych jest bardziej prawdopodobne, aby być zdiagnozowane z niepokoju. Badania bliźniąt Pokaż genetyczny związek w zaburzeniach lękowych, identyczne bliźniaki mają te same geny; Jednak środowisko nadal odgrywa czynnik w rozwoju zaburzeń lękowych, ponieważ drugi bliźniak czy nie 100 procent szans.

Funkcji mózgu

Jak osoby funkcji mózgu może również odgrywać rolę w rozwoju lęk. Jedną z przyczyn jest niższy poziom neuroprzekaźników nastroju, jak serotoniny w mózgu. Gdy pacjent z lęku jest lek, który zmienia poziom neuroprzekaźników, ma on poprawę nastroju i zachowania. Osobowość może również powodować niepokój. Na przykład jeśli osoba ma niskie poczucie własnej wartości lub ma słabe Radzenie sobie umiejętności, jest bardziej narażone na problemy z niepokoju.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net