Prawa ojców w kwestii opieki nad dzieckiem

03/23/2016 by admin

Prawa ojców w kwestii opieki nad dzieckiem
Ojcostwo przynosi zarówno nagrody jak i odpowiedzialność. Kiedy rodziny są podzielone, jednak opieki problemy są w czołówce, a ojcowie potrzebują faktów, aby zrozumieć ich prawa do opieki.

Historia

W angielskiego prawa zwyczajowego dzieci były postrzegane jako Właściwość ojców, którzy mieli obowiązek prawny ochrony, wsparcia i wychowywać dzieci. W rzeczywistości ojców w dużej mierze utrzymana niekwestionowanym dziecka prawa do opieki w Stanach Zjednoczonych przez większość z 1800 roku. Trend zmieniła się wraz z pojawieniem się w XX wieku. Większość ludzi uprzywilejowanych macierzyńskiej opieki nad dziećmi w 1920 roku. Nowe podejście pozostał niesprawdzone jak wszystkie w kraju, wtedy 48 państw przeszedł statut twierdząc matki preferencji w dziecko opieki przypadkach. W 1970 roku większość państw ponownie przesunięte i wycofał się żadnych preferencji. Państwa zastąpić ich statuty standard koncentrując się na "najlepsze zabezpieczenie interesów dziecka."

Fakty

Ojcowie teraz posiadają te same prawa do opieki jako matki. W niektórych przypadkach rodzice osiągnąć porozumienie dotyczące podstawowej opieki nad dzieckiem. W innych przypadkach wypracować porozumienie przez mediatora. Gdy strony nie mogą dojść do Porozumienia, sędziów sądu prawa rodzinnego usłyszeć z obu stron i następnie nagrody podstawowej opieki. Sądy generalnie rzecz udzielaniu opieki rodziców biologicznych, ale opiekę również mogą być przyznawane stepparents, dziadków i innych osób zainteresowanych dobrego samopoczucia dzieci.

Znaczenie

Podczas gdy ojcowie współużytkować takie same prawa jak matki, Statystyki pokazują sądy przyznania opieki nad dzieckiem do biologicznych matek siedmiu z 10 razy. W rzeczywistości ojcowie otrzymują podstawową opiekę tylko 10 procent czasu. Wspólne opieki jest przyznawane około 20 procent czasu. Trend stwarza problemy dla tych, którzy próbują zmniejszyć populacji więziennej. Według statystyk 1992 przez Texas Departament korekty 85 procent wszystkich młodzieży mieści się w jednym county jail w miastach Gruzji dorastał w domu ojca.

Funkcje

Sędziowie opierają swoje decyzje na szereg czynników. Ich podstawowym celem jest reprezentujący interes dzieci, i że ogólnie oznacza przyznanie opieki podstawowej do najbardziej odpowiedniego elementu nadrzędnego. Aby ustalić, które z rodziców jest najbardziej odpowiedni, sędziów spojrzeć na warunki finansowe i często słuchać zeznań od psychologów, którzy oceniają dzieci. Wiek dziecka, preferencji dziecka, ograniczenia czasowe na rodziców i stabilności domowego również czynnikiem w decyzji.

Typy

Jeśli chodzi o opiekę, istnieją dwa podstawowe opcje. Ojcowie i matki otrzymują opieki podstawowej, lub pełne, lub dzielić się opieki nad dzieckiem. Wspólnej opieki nad dzieckiem dzieci mieszkają z każdym z rodziców za część roku. Zazwyczaj dzieci spędzają niektórych tygodni, weekendy lub niektórych miesięcy z jednym z rodziców i inne weekendy lub miesięcy z drugim rodzicem.

Względy

Prawa do opieki fizycznej i prawnej dziecka różnią się w to, co ich pociąga za sobą. Prawa fizyczne odnoszą się do zamieszkania dziecka. Prawnymi zatrzymanych praw, z drugiej strony, odnoszą się do które z rodziców jest przyznane prawo do podejmowania decyzji dla dziecka. Decyzji może dotyczyć edukacji, opieki zdrowotnej, religii i dodatkowych zajęć, w których dzieci mogą uczestniczyć.

Nieporozumień

Podczas gdy Statystyki pokazują, że matki wygrać opieki nad dziećmi przez większość czasu, liczby nie uważają, że wiele razy ojców nie konkurs opieki nad dziećmi. W rzeczywistości wielu ojców świadomie zgadzają się zezwolić matek podstawowej opieki nad dzieckiem. Zgodnie z centrum opieki nad dzieckiem ojcowie, organizację non-profit poświęcona pomaga ojców uzyskania opieki nad dziećmi, ojcowie często wygrać opieki nad dzieckiem, gdy szukają go.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net