Przekąski w czasach elżbietańskich

04/19/2012 by admin

Przekąski w czasach elżbietańskich


Okres elżbietański był złoty wiek dla sztuki i literatury, podczas jej rękę z 1558 roku 1603. Przed głównym posiłkiem, takie Ciekawostki jak węgorz, kulki mięsa baraniego i jagnięcego pikantne były podawane---nie tylko jako starter, ale również ustawić nastrój dla konwersacji przed kolacją. Elizabeth I był szczególnie myślących o przekąski, ale obsługujących teaser przed kolacja nie stała się szeroko popularne, akceptowane i przewidywany do 1860.

Rozrusznik przekąski

Królowa Elżbieta cieszył się i serwowane przekąski, ale nie była pierwszym monarchy tak robić. W 300 pne ateńskiej arystokracji serwowane jeżowców i sercówki przed posiłkiem, aby pobudzić apetyty ich Goście. Słowo "przekąska" ukuto w 1862 roku, pochodzi od słowa "appetize."

Przekąski przy stole

Przekąski nie były dostępne dla wszystkich klas społecznych w elżbietańskiej Anglii; stan klasy ekonomicznej i społecznej ustalić menu posiłek. Przed były serwowane przekąski, tabela była ubrana o intrygującym; szeroką gamę kolorów był używany do zwiększenia prezentacja posiłek. Pawich piór urządzone jedzenie na stole, zwłaszcza przywozu żywności. Przekąski i mięso drobiowe przeznaczone były dla arystokracji i bogatych klas. Bez względu na kwitnące wystrój stołu widelce były wciąż zmieniających się; naczynia składał się z tylko noże i łyżki była rzadko używana.

Wybór różnych zakąska

Ze względu na wzrost w importowanej żywności przekąski w elżbietańskiej Anglii stał się zróżnicowane i egzotycznych. Niektóre ulubione były zupa z cielęciny, Stojak z cielęciny, zupa piłkę z baraniną i pasztet drobiowy wątroby. Inne przekąski zawarte węgorza, wątroby i porzeczki pasztet z smaku gałką muszkatołową, węgorz i cebula ciasto, porzeczki i cebula ciasto, śledzia i ciasto owocowe i marynowane śledzie zapiekane w podwójnej skorupie z owoców.

Przekąska przygotowanie

Sosy były ważną częścią serwuje przekąski. Albo używany dla zanurzenie lub obejmujące, sosy podajemy nowe produkty żywnościowe wniesione do Anglii przez odkrywców, takich jak ziemniaki, pomidory (znany jako "jabłka miłości" następnie) i Turcja. Niektóre przekąski wliczone egzotycznych smaków cayenne, czerwona papryka, chilli i papryki. Te nowe dodatki do rack przyprawy elżbietańskiej nie eliminował tradycyjnych przypraw używanych w przygotowaniu przystawka i ogólne, gotowanie jak AVS, dittany, clary, Ogórecznik, hyzop, galangal i dźwignie.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net