Różnica między formalnego idealna nieformalnej komunikacji

08/23/2011 by admin

Różnica między formalnego idealna nieformalnej komunikacji

Różnica między komunikacji formalnej i nieformalnej

Formalne i informacje o komunikacji, których odwołania znajdują się najczęściej w badaniu organizacyjnej komunikacji, który bada wzajemne oddziaływanie komunikacji w korporacji i inne organizacje biznesowe, jak również jednostki rodzinnych i społecznych. Analizuje przepływu komunikacji, jak Podróże górę lub w dół, takich jak chcesz znaleźć wśród pracowników i ich przełożonych; a poziomo, który jest powszechne wśród i rówieśnikami, np.

Oficjalny komunikat przykłady

Wypełnij formularz wniosku lub skargi pracy, napisać list biznesu lub wyślij zapytanie biznes za pośrednictwem faksu, angażują się w oficjalny komunikat. Inne przykłady obejmują obsługi zasobów ludzkich na biurku, zawierający opis pracy, wakacje polityki i wytycznych innych pracowników; spotkanie biznesowe z porządku obrad; i nawet rozmowę kwalifikacyjną.

Przykłady komunikacja nieformalna

Że odręczne notatki z przypomnieniem podnieść steki na rynku mięsa---i dzieci z niania---że tuck w Aktówce współmałżonka jest nieformalne metody komunikacji. Inne przykłady obejmują przyjazny e-maili, kartki urodzinowe, angażowanie się w biuro lub osobiste plotek, telefon późnej nocy rozmowy z telefonu byłą współlokatorką---nawet pisanie romantyczne wiadomość w czerwona szminka na lustrze w łazience.

Uporządkowany Format kontra zrelaksowany Format

Podstawowa różnica między nieformalnych i formalnych komunikacji jest obecność lub brak struktury lub swobodnej konstrukcji w porównaniu do formalnej struktury. Na wniosek lub skargę formy na przykład, możesz ograniczyć odpowiedzi---komunikacji---w bardzo sztywnego pudełka lub spacji. Spotkanie biznesowe i rozmowy kwalifikacyjnej wykonaj porządku obrad lub formatu, prowadzony przez ankietera, prezenter lub głośnik. Uwaga do współmałżonka, jednak, jest sypki bez formatu i struktury. Rozmowy telefoniczne późno w nocy iść w dowolnym kierunku, lub wielu kierunkach z wielu przerw. Inne znaczące różnice obejmują formalny ton (formalne) kontra spokojny ton (nieformalne) i kontrasty w przestrzeń osobistą lub odległość---nieformalnej komunikacji będzie polecenie bardziej intymne miejsca niż swoje formalne.

Dlaczego jest to ważne

Komunikacja przenika nasze codzienne życie, formalnie i nieformalnie, społecznie i zawodowo. Uznając i zrozumienie etykieta prawidłowego komunikatów, jeśli chodzi o formalności lub zrelaksowany, jest ważne, aby uzyskać swój cel komunikacji---która jest, szczerze mówiąc, aby dostać to, co chcesz. Po wypełnieniu formularza skargi, chcesz satysfakcjonującego rozwiązania. Być może musisz wysłać list skargi; musisz zbudować tego pisma o strukturze jasny, zwięzły, z właściwego formalności, aby osiągnąć pożądaną rozdzielczość. Zrozumienie różnic w zakresie łączności elektronicznej jest szczególnie ważne dzisiaj; Niektórzy ludzie się zbyt zrelaksowany podczas wysyłania wiadomości e-mail, nawet jeśli jest dla celów formalnych. Jeśli jest to e-mail firmy, powinna otrzymać sam, formalne uwagi jako list formalny firmy. Z drugiej strony nie chcesz zrazić do siebie kogoś na przyjęcie weselne przez napotykając jak sztywny, formalne i niedostępny.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net