Skutki uboczne Terpentyna

09/01/2012 by admin

Skutki uboczne Terpentyna


Terpentyna jest naturalną substancją pochodną sosen i ma wiele zastosowań przemysłowych i domowych. Jednak ciała ekspozycji Terpentyna przez plamy, Wdychanie oparów lub połykania może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Każdy narażone na Terpentyna należy szukać pomocy w nagłych wypadkach lub skontaktować się z numerem alarmowym (np. 911) lub Narodowym Poison Control Center w 1-800-222-1222.

Układu oddechowego

Na niskim poziomie narażenia na Terpentyna zdefiniowane przez administracji zdrowia i bezpieczeństwa pracy, jak 75 części na milion, ludzie zaczynają odczuwać podrażnienie nosa i gardła podczas oddychania. Wyższe stężenia, się do 175 ppm, może prowadzić do poważniejszych skutków ubocznych układu oddechowego, w tym duszność, kaszel, ból gardła surowe, duszący i klatki piersiowej ból. Osób przewlekle narażonych na niskim poziomie terpentyny na powietrzu przez okres co najmniej pięciu lat mogą mieć zwiększone ryzyko zachorowania na raka płuc. W razie spożycia Terpentyna może spowodować śmierć z powodu niewydolności oddechowej.

Wizualne

Podrażnienie oczu rozwija się w ekspozycji 175 ppm par terpentyny. Jeśli plamy terpentyną do oka, ludzie mogą opracowywać silny ból, zaczerwienienie błon (spojówki) wokół oczu i zaburzenia drganie powieki. Ponadto Terpentyna może spowodować tymczasowe erozji rogówki, co powoduje problemy z widzeniem rozmazania lub wizualne zakłócenia.

Dermatologiczne

Splash terpentyny na skórę powoduje podrażnienie, zaczerwienienie i ból się rozwijać w i wokół obszaru dotkniętego. Skóry narażonej osoby może przybrać odcień niebieskawy. Ponadto Terpentyna może spowodować oparzenia gdzie chodzi skóry.

Pokarmowego

W razie spożycia Terpentyna powoduje poważne skutki uboczne przez cały układ pokarmowy. Pieczenie może rozwijać w gardle, a następnie nudności i wymioty, ewentualnie z krwi w wymiocinach i ból brzucha. Biegunki, ewentualnie krwawy, może również wystąpić.

Wydalniczy

Ludzie z każdego poziomu ostre narażenie na chemikalia mogą wystąpić białka w moczu, a także bolesne oddawanie moczu lub krwi. Uszkodzenie nerek może wystąpić, co może prowadzić do niewydolności nerek, powikłania poważne zdrowia.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net