Umiejętność aktywnego słuchania w poradni

02/28/2011 by admin

Umiejętność aktywnego słuchania w poradni

Doradcy zawodowi starać się zapewnić klientom z ciepłą, pozytywne, bezpiecznego środowiska. Jest jeden sposób, mogą to zrobić poprzez aktywne słuchanie. Gdy klient wie, że jego doradca naprawdę troszczy się o to, co on ma do powiedzenia, jest bardziej prawdopodobne, aby otworzyć się na temat jego problemów. Doradcy można użyć kilku technik poprawy ich umiejętność aktywnego słuchania.

Kontakt wzrokowy

Stworzenie dobrego kontaktu wzrokowego jest jednym z najważniejszych sposobów, w którym Doradca może wskazywać, że jest zainteresowany co jej klient ma do powiedzenia. Wpatrując się klient w dół może być szkodliwe, ale co szybki, bezpośredni kontakt wzrokowy co trzy lub cztery sekundy jest ważną częścią aktywnego słuchania.

Postawy

Przyjęcie w relaksującej, otwartej postawy wysyła komunikat, że doradca jest gotowy, aby słuchać klienta. Utrzymanie na ramiona i nogi krzyżować, bezpośrednio naprzeciwko osoby i lekko pochylony są skuteczne sposoby, aby sprawdzić poprawność klienta.

Parafrazując

Ludzie czasami walka sensu ich myśli i uczuć. Jednym ze sposobów że doradcy mogą pomóc klientom z tym jest przez parafrazując. Ten aktywny umiejętności słuchania polega na coś, co powiedział klient potwierdzając. Na przykład, klient może powiedzieć, "nie wiem, ja tak naprawdę nie lubią, gdy ona wyśmiewali się z mojej pracy. To czuję się upokorzona." Doradca może to jako, parafraza "więc kiedy ona krytykował swoją pracę, to możesz czuć się zakłopotany."

Podsumowujące

Wiele osób wchodzi, doradztwo, ponieważ czują się przytłoczeni przez przeszkody w ich życiu. Czasami klienci mogą być rozwlekły w umieszczenia tych problemów do terapeuty. Doradcy zawodowi mogą uspokoić klienta i słuchasz aktywnie przez Podsumowując to, co zostało powiedziane. Na przykład klient może powiedzieć, "ostatniego roku rozpadł się z Todd i czułem się okropnie. Nigdy nie myślałem, że chcieliby uzyskać rozwód. Nie trawię siebie. Miałem kilka dat od tamtego czasu, ale nie był w stanie cieszyć się żadnego z nich." Doradca może podsumować to mówiąc, "pozostawienie Todd sprawiło, że czują się winni, bo nie wierzę w rozwód. To stało się trudne dla Ciebie do przodu z romantycznego życia."

Wyjaśnienie

Jednym z najlepszych sposobów, w którym Doradca może wykazać, aktywne słuchanie to przez zadawanie pytań ma na celu wyjaśnić coś, co powiedział jego klient. Na przykład klient może powiedzieć, "jestem tak zdenerwowany. Po prostu czuję się jak płacze cały czas." Doradca może poprosić wyjaśnienie pytanie takie jak "ile razy w ciągu dnia czy powiedzieć się blisko łzy?"

Empatyczny odbicie

Empatyczny odbicie polega na słuchanie muzyki dla klienta uczucia i odpowiadania na. Może być sprawdzanie poprawności dla klienta, aby usłyszeć ktoś refleksji na temat jak czuje. Klient może powiedzieć, "nawet nie chce się wstawać rano najbardziej. Nie wyobrażam sobie innego dnia bez mojej żony." Doradca może użyć empatii odbicie się, mówiąc: "czujesz się samotny i smutny z powodu swojej żony mijania."

Co skłoniło

Czasami aktywne słuchanie może być tak proste, jak monitowanie klienta, aby kontynuować, używając prostych wykrzykniki "Acha" lub "Powiedz mi więcej" lub "naprawdę?"

Pobytu koncentruje się

Aktywne słuchanie jest pobyt skoncentrowane na kliencie. To ważne nie da rade lub porozmawiać o osobistych doświadczeń, chyba że klient pyta. W przeciwnym razie doradcy należy zakładać, że klient musi mówić rzeczy. Przerwanie tego odwrócić jego uwagę i biednych słuchacza doradcy.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net