Wczesna nauka procesu umiejętności Lista kontrolna

02/14/2013 by admin

Wczesna nauka procesu umiejętności Lista kontrolna

Przyszłych fizyków jądrowych, lek naukowców i inżynierów środowiska wymagają okazję obserwować, klasyfikowania, zmierzyć, komunikowania się, wywnioskować i przewidzieć i eksperyment w ich klasie podstawowej nauki. Które pomogą Ci śledzić umiejętności wprowadzone i osiągnięcie poziomu tych umiejętności w swojej klasie zatrudniają wykaz umiejętności proces nauki.

Znajomość procesu nauki

Wczesna nauka procesu umiejętności Lista kontrolna

Aby wykaz umiejętności procesu nauki, lista umiejętności proces nauki sześciu--obserwować, klasyfikowania, zmierzyć, komunikować się, wywnioskować i przewidzieć i eksperyment--przy górnej krawędzi papieru. Aby pomóc dzieciom nauczyć się obserwować, dać uczniom ziarna fasoli Pop otworzyć. Zachęcać im wobec używać wszystkie zmysły i obserwować nasion. W klasie podstawowej studenci mogą ćwiczyć klasyfikowania przez sortowanie zdjęć z dżungli zwierząt i zwierząt morskich. Pomiar jest następny skill na liście. Studentów porównywania elementów podczas oni zmierzyć. W klasie podstawowej studenci używają niestandardowych pomiarów. Worek jabłek jest cięższy niż dyni? Komunikowanie się w nauki wymaga wymiany informacji z innymi. Wyprowadzić i przewidywania jest następna kolumna. Gdy studenci wywnioskować, oni chyba, co nastąpi przed rozpoczęciem ich obserwacji. Przewidywaniu wymaga studentów odgadnąć, co będzie dalej. Eksperymentowanie jest ostatnia kolumna na Twojej liście kontrolnej. Uczniowie zrobić coś, aby zobaczyć co się dzieje.

Studenci

Lista kontrolna ma umiejętności wymienionych na górze strony. Następnie listę uczniów w klasie w dół margines po lewej stronie papieru. Każdy student będzie oceniana na każdej umiejętności. Jeśli masz studentów z zindywidualizowane Plan kształcenia, miejsce ich nazw w górnej części listy. Będzie można zachować ich zakwaterowanie w umysł łatwiej z ich najlepsze miejsca.

Ocena znaki

Wczesna nauka procesu umiejętności Lista kontrolna

Obserwując uczniów podczas ich działań nauki, ocenić, jak dobrze udało się osiągnąć każdy z sześciu umiejętności. "Nauka w edukacja elementarne" zaleca skutecznej metody oceny. Napisać "A" jeśli uczeń osiągnął umiejętności, 'C' nad udoskonaleniem i 'T' Jeśli dziecko ma problemy stosowania umiejętności do aktywności. Lista A C T w każde miejsce na tablicy pozwala nadać każdej umiejętności wynik jak oglądać klasie "robi" nauki.

Wydajność na bazie oceny

Lista kontrolna umiejętności proces nauki jest rodzaj oceny, czyli wydajność. Tego typu oceny są w przeciwieństwie do formalnej oceny w formie testu wielokrotnego wyboru odpowiedzi lub prawdziwe i fałszywe oświadczenia. Przewagę wydajności na bazie oceny jest to, że studenci są aktywnie zaangażowani podczas ich oceny się dzieje. Uczniów i nauczycieli nie marnować czasu przy badaniu trzy strony. Klasa czas spędzony robi się uczyć nauki. Z drugiej strony argument przeciwko tego typu oceny jest to, że nauczyciel może być stronniczy w jej orzeczeń. Rozwijanie rubryk i listy kontrolne, jak lista kontrolna umiejętności proces nauki pomaga utrzymać jasno określone cele.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net