Wolfgang Pauli wynalazki

04/19/2010 by admin

Wolfgang Pauli wynalazki


Wolgang Pauli urodził się w Wiedniu na 25 kwietnia 1900 i zmarł w Zurychu na 15 grudnia 1958 roku. Kiedy miał 21 lat, opublikował ekspozycją na Alberta Einsteina teorii względności. Następnie studiował zachowanie elektronów i opracowane Pauliego, za który otrzymał nagrodę Nobla. Jego badania promieniowania beta, doprowadziły do jego wyjaśnienia o utracie energii przez hipotezy neutrin. W 1953 roku pracował ale nie publikuje uogólnienie przestrzeni wielowymiarowych, które pomogły wyjaśnić zachowanie niektórych cząstek elementarnych. Jego praca miała decydujące znaczenie dla powstawania współczesnej fizyce kwantowej.

Wczesne prace

Pauli studiował na Uniwersytecie w Monachium i otrzymał tytuł doktora w wieku 21. W wieku lat 20 napisał swój pierwszy artykuł na fizyce kwantowej, mamy do czynienia z właściwości magnetyczne materii. Przed ukończeniem jego pracy dyplomowej, przeczytać papieru Einsteina teorii względności i napisał wyjaśniające ankiety, który złowił uwagę Einsteina i pochwały. Następnie studiował u Nielsa Bohra w Kopenhadze przed został mianowany profesorem fizyki teoretycznej Politechnika Federalna w Zurychu.

Zasada Gausego

W 1925 Pauli zbadać zachowanie elektronów w atomach i opracowane Pauliego, który mówi, że to tylko jeden elektron może zajmować danego stanu kwantowego w atomu. Stan kwantowy elektronów w atomach jest zdefiniowany przez liczby kwantowej, które mogą być postrzegane jako przedstawiciel spin, kierunku obrót i poziom energii. Atomy mają Stanami energetycznymi, które odpowiadają elektronowe orbitali i tylko jeden elektron może zajmować każde Państwo energii atomowej.

Neutrino

Promieniowanie beta składa się z elektronów, które są wyrzucane przy wysokich prędkościach z materiałów radioaktywnych. Procesie wysuwania nie zachowania masy i energii, jeśli tylko elektrony i materiału źródłowego są brane pod uwagę. Ponieważ prawo zachowania masy i energii jest podstawową zasadą fizyki, naukowcy nie byli w stanie wytłumaczyć, jak promieniowanie beta, jak obserwowane doświadczalnie, było możliwe. Pauli postuluje istnienie neutrino, cząstek, które do tej pory uciekł wykrywania, bo to było bez masy lub opłat i szybko przeniesione. W tym neutrin w kalkulacjach promieniowania beta możliwe do wykazania zachowania masy i energii.

Wielowymiarowa przestrzeń

W 1953 roku Pauli pracował ale nie publikuje uogólnienie przestrzeni trójwymiarowej pięć do sześciu wymiarów. On pisał o jego pracy do kolegów fizyk ale powstrzymał się od publikacji bo był niezadowolony z niektórych wniosków otrzymanych w odniesieniu do masy Mezony. Jego praca pomogła później zrozumienia sił nuklearnych i pól w atomach.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net