Wpływ muzyki jazzowej muzyki klasycznej

05/02/2015 by admin

Wpływ muzyki jazzowej muzyki klasycznej

Muzyki klasycznej i jazzu często uznaje się jako dwa różne gatunki muzyczne, a być może nawet, w przeciwieństwie do siebie, jak zaznaczono w Blogiversity.org w artykule, "Wpływ jazzu na klasycznej muzyki XX wieku." Muzyki jazzowej był "popowe" swój czas, klasycznej był za bardzo techniczny i zaawansowane. Jednak jak zauważa Blogiversity.org, Muzyka Popularna zawsze ma wpływ muzyki klasycznej. Jazz to nie wyjątek. Jak wspomniano przez Phillip Hoffman online artykułu, "nieodłączne zgodność z jazzu i muzyki klasycznej," te dwa gatunki mają rzeczy wspólne. Na początku 1900 po powstanie muzyki jazzowej w Ameryce, wielu kompozytorów zaczął się łączą w sobie elementy zarówno. Rezultatem jest to, co jest często uważane za jedne z najlepszych muzyki klasycznej XX wieku.

Co to jest Jazz?

Wpływ muzyki jazzowej muzyki klasycznej

Zdaniem Hoffmana, jazz może być luźno zdefiniowane jako gatunek muzyczny funkcje wykorzystania dwa podstawowe elementy muzyczne: huśtawka beat i improwizacji. Według Cyberessays.com w artykule na Jazz i muzykę klasyczną, niektórzy znaczących elementów muzyki jazzowej zawierać zapis nieprecyzyjne, interakcji między członków zespołu (w przeciwieństwie do użytku dyrygent, jak widać w muzyki klasycznej) i ponownie, korzystanie z improwizacji.

Historia muzyki jazzowej

Wpływ muzyki jazzowej muzyki klasycznej

Cyberessays.com słusznie zauważa, że jazz to specjalnie amerykański formą muzyki. Na początku XX wieku Amerykanie zaczął produkować muzyki jazzowej, głównie w południowych stanach. Pierwszy ruch Jazz był znany jako "Dixieland Jazz", a jego głównym muzyk był słynny Louis Armstrong. Po I wojnie światowej jazz stał się bardziej popularny, a ruch Swing pojawiły się. Wraz z rozwojem Przemysłu fonograficznego jazz był krzykiem. W latach 1940 i 1950 gatunku miało bardziej wyrafinowane obrót; Muzyka stała się bardziej złożone, jak słyszałem, na przykład w pracy Charlie Parker.

Kontrast z muzyką klasyczną

Wpływ muzyki jazzowej muzyki klasycznej

Większość muzyków jazzowych nauczony muzyki przez ucho i były nie formalnie wykształcony w teorii muzyki, jak zaznaczono w Cyberessays.com. To spowodowało wielką przepaść między jazzu i muzyki klasycznej. Większość kompozytorów kształciło się w teorii muzyki z bardzo młodym wieku. Do grania muzyki klasycznej, muzycy musieli posiadać rozległą wiedzę o teorii i techniki. Jazz, z drugiej strony, uznany przez Hoffman, to przede wszystkim muzyki ludowej, pochodzących ze wspólnego, często niewykształconych ludzi. Niemniej jednak to prawda, że jazz zawdzięcza wiele jego dziedzictwo tradycji klasycznej. Wielki Duke Ellington, na przykład, był miłośnikiem muzyki klasycznej, jak zauważono w Blogiversity.org.

Amerykańskich wpływów

Wpływ muzyki jazzowej muzyki klasycznej

To nie znaczy jednak, że jazz miał żadnego wpływu na muzykę klasyczną lub że dwie są nie do pogodzenia. W Ameryce kompozytorów znacznie zostały dotknięte przez wzrost jazzu. Polskieradio.pl 's online zarys show "" kamienie milowe "Millenium" featuring wpływ jazzu na klasycznej muzyki podaje kilka przykładów takich muzyków. Być może najbardziej znanych jest George Gershwin i jego "Rhapsody in Blue". W rzeczywistości jak wspomniano w Blogiversity.org, premiera tego utworu była grana przez Paul Whiteman, muzyk jazzowy. Aaron Copland "muzyki z teatru," wśród innych sztuk, jest niewątpliwie pod wpływem muzyki jazzowej, jak przyznał.

Europejskich wpływów

Wpływ muzyki jazzowej muzyki klasycznej

Wpływem jazzu rozciągnięta wzdłuż oceanu. W 1923 Darius Milhaud był jednym z pierwszych kompozytorów do wykorzystania elementów jazzu w klasyczny kawałek, z jego balet, "Stworzenie świata". Igor Strawiński i Leonard Bernstein również używane elementy jazzu regularnie w swoich kompozycjach, Strawińskiego "Heban koncert" Bernstein "Preludium, fuga i Riff."

Wpływ współczesnej

Jazz w dalszym ciągu wpływ muzyki klasycznej. Jak zauważył Hoffman, kilku hybryd jazzu i klasycznego weszły w istnienie od momentu pojawienia się jazzu, często nazywane "jazzowy crossover" ruchu.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net