Wpływ muzyki klasycznej na badania nawyków studentów

10/10/2012 by admin

Wpływ muzyki klasycznej na badania nawyków studentów

Muzyka wykazano, aby obdarzyć wiele korzyści poza proste przyjemność słuchania---badania wykazały jego pozytywny wpływ na nastrój danej osoby i pamięci przypomnieć. Muzyka klasyczna, wysokiej jakości lub "dobra" muzyką, było związane z tych zachowań i innych aspektów funkcjonowania mózgu. Chociaż nie ma dowodów naukowych ma udowodnił, że słuchając muzyki klasycznej będzie osobą bardziej inteligentne, liczne badania sugerują, że może zwiększyć uczenia się i poznania.

Uczenie się

Badania cytowane przez Laurence O'Donnell III znalazłem że słucham muzyki barokowej i muzyki Mozarta, czyli 60 uderzeń na minutę aktywuje obie strony mózgu, które mogą zwiększyć ogólne nauki i zachowania. Jego raport "Muzyka i mózg" opublikowana na Cerebromente.org punktów do ustalenia, które pokazują, że uczniowie można nauki języków obcych z w pobliżu doskonałe umiejętności w ciągu zaledwie 30 dni, podczas słuchania muzyki klasycznej kawałki, które mają 60 wzór bicie na minutę, i że cztery lata później przypomnieć język jest prawie 100 procent.

Efekt Mozarta

Znane badania "Efekt Mozarta," wykonywana przez Dr H. Frances Rauscher i dr Gordon L. Shaw, wykazały, że dzieci w wieku przedszkolnym, którzy lekcje wykonywane 34 procent wyższe na testy do przestrzennego rozumowania niż ich rówieśnicy, którzy mieli nie lekcji, zgłoszonych przez nauczyciela wizji.

Rozwiązywania problemów i pamięci przypomnieć

Wpływ muzyki klasycznej na badania nawyków studentów

Szczególny rodzaj muzyki klasycznej są powiedział wspieranie rozwiązywania problemów i wyznaczanie celów działania. "Pianistyczny" przez Eric Daub i "efekt Mozarta," zbiór utworów Mozarta organizowane przez Don Campbell, zarówno służą jako przykłady przez Chris Boyd Brewer nowych horyzontów nauki. Rytm i tempo są kluczowych graczy w pamięci, zgodnie z wynikami eksperymentu przez University of Oklahoma. Grupa studentów 46 został poproszony do zapamiętania zestawy liczb. Studentów, którzy słuchali muzyki klasycznej lub nawet przypadkowe, niepewny bitów muzyki klasycznej wyniki lepsze niż Grupa, który słuchał muzyki w ogóle.

Koncentracja i nadpobudliwości psychoruchowej

Wpływ muzyki klasycznej na badania nawyków studentów

Fale mózgowe, gdy cyfrowo konwertowane do muzyki jak zrobić w mózgu Music Therapy Center w Nowym Jorku, przypominają klasycznej muzyki fortepianowej. Ten rodzaj dźwięku jest zgłaszane do zwiększenia stężenia i pomóc ograniczyć objawy Attention Deficit Hyperactivity Disorder (ADHD), według Dr Galina Mindlina, którzy uczestniczyli w centrum badań. Muzyka klasyczna jest wyświetlany ma uspokajający wpływ na uczniów cierpiących na ADHD, które mogłyby pomóc im skupić się lepiej na materiały do nauki.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net