Wpływ muzyki klasycznej na uczelni badań

02/16/2013 by admin

Wpływ muzyki klasycznej na uczelni badań

Od zarania muzyki komercyjnie dostępne i urządzeń podsłuchowych wielu studentów i instruktorzy w podobny sposób dokonały twierdzą, że słuchanie muzyki klasycznej, podczas studiów lub podejmowanie prób pomaga w zatrzymanie informacji i zwiększenie test klas. Podczas gdy brakuje podstawy badania próby potwierdzić lub zaprzeczyć tych twierdzeń, istnieje kilka ważności i znaczenia dla tych roszczeń.

Opis

Istnieje dość powszechne przekonanie publicznych, prawdopodobnie rozpoczął się publikacja artykułów w periodykach szanowanych dotyczące badania sugerujące, że słuchając muzyki poważnej pomocy w nauce i poprawia wyniki w nauce. Wpływ muzyki na działalność-muzyka otrzymała trochę uwagi od wspólnotowych badań naukowych, jednak to nigdy nie zostały szeroko zbadane. Główną ideą jest ustalenie efektu muzyka klasyczna ma na ludzi, w szczególności kolegium sześciopaki, i czy działa ona odwrócić lub poprawić wyniki w nauce lub nic w ogóle.

Badania

Dostępne badania opracowała mieszane wyniki. Większość badań w tej dziedzinie studiów został w obszarze testy psychologiczne i wyniki testu IQ. Wpływ muzyki na akademickich badania lub badania zostały dużej mierze pomijane. Badania w 1980 przez Dr Cox nigkas mo i L.E. Moller ujawnił nie znaczący wpływ na wyniki testów matematycznych, kiedy uczestnicy byli narażeni na muzyce klasycznej. Studium prowadzi przez Mike Manthei i Steven M. Kelly z University of Nebraska, Omaha, w University of South Florida, starała się ustalić muzyczki klasycznej możliwość wpływu na studia matematyczne wyniki badań, ale znalazłem nie ma statystycznie istotny wpływ.

Procedury testowania

Procedura badania Manthei/Kelly, najnowsze badania dostępne od początku 2011 r. zbadano wpływ muzyki klasycznej na wyniki testów kolegium. Składała się z 72 uczniów undergrad biorąc klasę uznanie muzyki. Badania został zaprojektowany, aby zapewnić różnorodność naukowych i społeczno-ekonomicznych, równej reprezentacji płci i średnia wieku wynosiła między 18 a 22 lata. Studenci byli narażeni na różnego rodzaju tło muzyczne podczas każdej klasy, dla trzech sesji i wziął test matematyka standardowe pytania każdej sesji. Pierwsza sesja narażone do studentów, aby muzyka klasyczna podczas testowania, drugiej klasy narażone je do muzyki rockowej i trzeciej sesji był cichy.

Wnioski

Od 2011 r. bieżący skumulowany werdykt wszystkich badań naukowych do określenia muzyczki klasycznej możliwość podnieść wyniki testów jest, że nie ma wpływu na wyniki badania. Manthei/Kelly badania wykazały, że badań stopniami podczas słuchania muzyki nie były odpowiednie zmienne predykcyjne wyników uzyskanych podczas słuchania muzyki klasycznej. Prowadzi to do wniosku, że studentów słuchania muzyki klasycznej w tle podczas testowania zdobędzie nie inaczej, niż Jeśli podejmują próbę w ciszy.
Related Articles

© 2018 - crabcove.net | Contact us: webmaster# crabcove.net